Bieg Puchacza – Barlineckie Biegi Przełajowe, to cykl pięciu biegów rozegranych pomiędzy listopadem 2021 a marcem 2022 roku. Biegamy po bardzo urokliwej Puszczy Barlineckiej. Trasa biegu obfituje w liczne podbiegi i zbiegi, korzenie, liście , pewnie trochę błota i piachu, jak to zwykle bywa w jesienno-zimowej porze roku.

Foto Grzegorz Walkowski – portal Niesamowite Lubuskie

Zawody dedykowane dla każdego, od najszybszych biegaczy przełajowców do całkowitych amatorów biegania, którzy dopiero co „wstali z kanapy” Odcinek 5 kilometrów, co prawda dość wymagający, ale do pokonania absolutnie przez każdego. Każdy, kto miał przyjemność biegać po lesie w jesienno-zimowej aurze wie jak magiczny jest to klimat. Jeśli dodamy do tego jeszcze grupę osób, pewną dozę rywalizacji, naturę, którą tworzy tutaj niezwykle malowniczy las nad przepięknym jeziorem Barlineckim, to możemy spodziewać się naprawdę niesamowitych doznań 🙂

Jeśli chodzi o samą rywalizację, to dajemy tutaj dwie możliwości. Pierwszą jest to rywalizacja w każdym pojedynczym biegu, a drugą w całym cyklu biegów. Warunkiem bycia sklasyfikowanym w całym cyklu jest wzięcie udziału w co najmniej czterech biegach.

Zapraszamy 🙂

Foto w tle i w artykule: Dulny Foto

Gmina Barlinek
Nadleśnictwo Barlinek